Кукерландия – 2018! Списък на победителите!

 

Кукерска група при Народно читалище „Просвета-1928” – с. Чарган и тази при Народно читалище „Светлина-1929“ – с. Калчево са големите победители в тазгодишното издание на ХІХ Международен маскараден фестивал „Кукерландия – Ямбол 2018“. И двата състава са представители на община „Тунджа“, област Ямбол.

Заради силното представяне на много от съставите бяха определени и 11 първи награди, 5 втори, 3 трети, както и много отличия за персонажи и поощрителни награди за поддържане на традициите.

В тазгодишното издание на фестивала „Кукерландия“ участваха над 70 състава.

НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ЯМБОЛ – 600 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Народно читалище „Просвета-1928” – село Чарган, община „Тунджа”, област Ямбол
    Ръководител: Неделчо Стоянов

НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ – 600 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Народно читалище „Светлина-1929“ – село Калчево, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Христо Димитров

ПЪРВА НАГРАДА – 450 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Народно читалище „Йордан Андонов-1927“ – село Веселиново, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Иван Атанасов
  • Кукерска група при Народно читалище „Искра-1927“ – село Вресово, община Руен, област Бургас
    Ръководител: Станислав Димитров
  • Кукерска група „Черните кукери“ при Народно читалище „Съзнание-1927“ – село Веселиново, община Смядово, област Шумен
    Ръководител: Мария Трифонова
  • Група за народни обичаи при Народно читалище „Пробуда-1926“ – село Маломирово, община Елхово, област Ямбол
    Ръководител: Павли Павлов
  • Младежка кукерска група при Народно читалище „Светлина-1926“ – село Бояново, община Елхово, област Ямбол
    Ръководител: Радостина Василева
  • Група джамалари при Народно читалище „Просвета-1928“ – село Кошов, община Иваново, област Русе
    Ръководител: Атанас Атанасов
  • Кукерска група при Народно читалище „Пробуда-1940“ – село Калипетрово, община Силистра, област Силистра
    Ръководител: Петър Шиков
  • Кукерска група „Карапча“ при Народно читалище „Просвета-1920“ – село Маломир, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Йордан Тодоров
  • Кукерска група при Народно читалище „Васил Левски-1931“ – село Победа, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Атанас Атанасов
  • Кукерска група при Народно читалище „Христо Ботев–1898“ – село Дъбене, община Карлово, област Пловдив
    Ръководител: Стайко Гамбезов
  • Кукерска група при Народно читалище „Възраждане-1926“ – село Зимница, община Стралджа, област Ямбол
    Ръководител: Антоанета Атанасова

ВТОРА НАГРАДА – 350 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Младежки дом „Георги Братанов“ – град Ямбол, община Ямбол, област Ямбол
    Ръководител на групата: Елиан Кисьов
  • Мечкарска група при Народно читалище „Св. Паисий Хилендарски-1927“ – село Кралев дол, община Перник, област Перник
    Ръководител: Пламен Георгиев
  • Сурвакарска група при Народно читалище „Просвета-1928” – село Банище, община Брезник, област Перник
    Ръководител: Веселин Владов
  • Кукерска група при Народно читалище „Напредък-1930“ – село Кабиле, община „Тунджа“, област Ямбол Кабиле
    Ръководител: Димитър Райчев
  • Маскарадна група „Кукери“ при НЧ „Зора-1930“ – село Челник, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Росен Димитров

ТРЕТА НАГРАДА – 250 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Народно читалище „Изгрев–1928“ – село Драгоданово, община Сливен, област Сливен
    Ръководител: Станка Първанова
  • Кукерска група „Арапи” при Народно читалище „Просвета-1926“, квартал „Макак“, град Шумен, община Шумен, област Шумен
    Ръководител: Милко Стоянов
  • Смесена кукерска и гайдарска група – град Калофер, община Карлово, област Пловдив
    Ръководител: Мирослав Докторов

НАГРАДА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при НЧ „Родолюбие-2006“ – село Айдемир, община Силистра, област Силистра
    Ръководител: Стоян Стоянов

НАГРАДА ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група при Народно читалище „Екзарх Антим-1928“ – село Бродилово, община Царево, област Бургас
    Ръководител: Евдокия Иванова

НАГРАДА ЗА АТРАКТИВНО ПРЕДСТАВЯНЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • Кукерска група „Сакарски звяр“ – село Княжево, община Тополовград, област Хасково
    Ръководител: Янита Борисова

НАГРАДА ЗА ПЕРСОНАЖ – 100 ЛЕВА И ГРАМОТА

  • „Жена върху мъж” /”Болен здрав носи”/ на Сурвакарска група при Народно читалище „Лазо Стоянов-1927“ – село Косача, община Ковачевци, област Перник
    Ръководител:
  • „Булка” на Кукерска група при Народно читалище „Просвета-1892“ – град Стралджа, община Стралджа, област Ямбол
    Ръководител: Андон Андонов
  • „Камила” на Кукерска група при Народно читалище „Светлина-1904“ – село Дунавци, община Казанлък, област Стара Загора
    Ръководител: Дарина Илиева
  • „Магаре” на Кукерска група – село Могила, община „Тунджа“, област Ямбол
    Ръководител: Даниел Янков
  • „Мечка” на Сурвакарска група при Народно читалище „Благой Гебрев“ – село Друган, община Радомир, област Перник
    Ръководител: Иван Омайски

ДИПЛОМИ ЗА УЧАСТИЕ ПОЛУЧАВАТ ВСИЧКИ МАСКАРАДНИ ГРУПИ, УЧАСТВАЛИ В ПРОГРАМАТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ МАСКАРАДЕН ФЕСТИВАЛ „КУКЕРЛАНДИЯ”-2018, ПРОВЕДЕН НА 24 ФЕВРУАРИ (СЪБОТА) И 25 ФЕВРУАРИ (НЕДЕЛЯ) 2018 ГОДИНА В ГРАД ЯМБОЛ

ЖУРИ В СЪСТАВ:
Председател: Проф. д-р Георг Краев

Членове: Доц. д-р Николай Ников
Д-р Иглика Мишкова
Динка Ангелова
Крум Георгиев
Петър Димитров

ИНФОРМАЦИЯ ОБЩИНА ЯМБОЛ: http://www.yambol.bg/

Когато фестивалът е живот!

Кукерландия – 2017! Пълен списък на победителите!

Comments are closed