„Сурва“ – 2017! Пълен списък на победителите!

IMG_7282

Две сурвакарски и една кукерска група станаха носители на „Златна маска“ на 26-то издание Международния фестивал на маскарадните игри. Сурвакарските групи на Ярджиловци и Дивотино са тазгодишните носители на голямата награда „Златна маска“ от ХХVI Международен фестивал на маскарадните игри в Перник. При кукерските групи „Златна маска“ спечели групата от село Войнягово, община Карлово, област Пловдив.

Това е пълният списък на победителите:

I.НАГРАДА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ПРЕДАВАНЕ НА МЕСТНАТА ТРАДИЦИЯ:

  • СУРВАКАРИ:
    1. Златен медал – село Люлин, община Перник, област Перник
    2. Сребърен медал – село Гигинци, община Брезник, област Перник
    3. Бронзов медал – село Елов дол, община Земен, област Перник
  • КУКЕРИ
    1. Златен медал – село Лозенец, община Стралджа, област Ямбол
    2. Сребърен медал – село Могила, община Тунджа, област Ямбол
    3. Бронзов медал – град Камено, община Камено, област Бургас

II.НАГРАДА ЗА АТРАКТИВНОСТ НА ГРУПА

  • ЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ
    1. Златен медал – село Джерман, община Дупница, област Кюстендил
    2. Сребърен медал – село Кошарево, община Брезник, област Перник
    3. Бронзов медал – село Велковци, община Брезник, област Перник
  • ИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ
    1. Златен медал – село Вресово, община Руен, област Бургас
    2. Сребърен медал – село Церово, община Лесичово, област Пазарджик
    3. Бронзов медал – село Тъжа, община Павел баня, област Стара Загора

III. НАГРАДА ЗА МАСКИ И КОСТЮМИ

  • СУРВАКАРИ
    1. Златен медал – село Долна Секирна, община Брезник, област Перник
    2. Сребърен медал – квартал Бела вода, община Перник, област Перник
    2. Бронзов медал – село Черна гора, община Перник, област Перник
  • КУКЕРИ
    1. Златен медал – село Зимница, община Стралджа, област Ямбол
    2. Сребърен медал – град Стралджа, община Стралджа, област Ямбол
    3. Бронзов медал – село Веселиново, община Смядово, област Шумен

IV. НАГРАДА ЗА ОБУЧЕНИЕ В ТРАДИЦИЯТА

  • СУРВАКАРИ
    1. Златен медал – село Ноевци, община Брезник, област Перник
    2. Сребърен медал – село Драгичево, община Перник, област Перник
    2. Бронзов медал – ромска група, град Радомир, квартал „Бащевица”, област Перник
  • КУКЕРИ:
    1. Златен медал – град Ивайловград, квартал „Лъджа”, област Хасково
    2. Сребърен медал – квартал „Долно Езерово”, град Бургас, област Бургас
    3. Бронзов медал – село Горни Домлян, община Карлово, област Пловдив

V. НАГРАДА ЗА АТРАКТИВНА ИГРА:

  • СУРВАКАРИ:
    1. Златен медал – град Благоевград, квартал Струмско
    2. Сребърен медал – град Батановци, община Перник
    3. бронзов медал – село Расник, община Перник
  • КУКЕРИ:
    1. Златен медал – село Кабиле, община Тунджа, област Ямбол
    2. Сребърен медал – село Драгоданово, община Сливен, област Сливен
    3. Бронзов медал – село Челник, община Тунджа, област Ямбол

VI.НАГРАДА ЗА ИНДИВИДУАЛНА МАСКА:

  • 1. Златен медал – „Воловете” – град Калофер, област Пловдив
    2. Сребърен медал – „Мечките” – село Брежани, община Симитли, област Благоевград
    3. Бронзов медал – „Камила” и „Конче” – село Габровница, област Монтана

VII. НАГРАДА ЗА ВОЙВОДА

  • 1. Златен медал – Войводите на Габров дол, община Брезник, област Перник
    2. Сребърен медал – Ангел Минев и Николай Ангелов, село Лобош, община Ковачевци, област Перник
    3. Бронзов медал – Иван Ранев, село Лесковец, община Перник, област Перник

НАГРАДА ЗА ДЕТСКИ МАСКИ

  • 1. Златен медал – Константин Стойчев – село Ярджиловци, община Перник, област Перник
    2. Сребърен медал – „Мечето” – село Кралев дол, община Перник, област Перник
    3. Бронзов медал – Ботьо Анков Ковачев – град Благоевград, III – ти квартал

VIII. НАГРАДА ЗА ДЕТСКИ ГРУПИ

  • 1. Златен медал – село Банище, община Брезник, област Перник
    2. Сребърен медал – село Прибой, община Радомир, област Перник
    3. Бронзов медал – село Големо Бучино, община Перник, област Перник

IX. ГОЛЯМА НАГРАДА – МАСКА

  • КУКЕРИ
    1. Златна маска – село Войнягово, община Карлово, област Пловдив
    2. Сребърна маска – село Веселиново, област Ямбол
    2. Бронзова маска – село Кошов, община Иваново, област Русе
  • СУРВАКАРИ
    1. Златна маска  – село Ярджиловци, община Перник
    Дивотино, община Перник
    2. Сребърна маска – град Благоевград, III – ти квартал
    3. Бронзова маска – село Мещица, община Перник

X. СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ НА КМЕТА НА ОБЩИНА ПЕРНИК

  • Сурвакарска група – село Копаница, община Радомир, област Перник
    Сурвакарска група – село Велковци, община Брезник, област Перник
    Кукерска група – село Турия, община Павел баня, област Стара Загора

XI. НАГРАДА НА ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ, ОБЛАСТ ПЕРНИК

  • Община Перник – село Витановци
    Община Брезник – село Сопица
    Община Земен – град Земен
    Община Ковачевци – село Светля
    Община Радомир – село Друган

XII. КУПА НА ФЕДЕРАЦИЯТА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ КАРНАВАЛНИ ГРАДОВЕ. НАГРАДА НА ХЕНРИХ ВАН ДЕР КРООН

  • СУРВАКРСКА ГРУПА
    село Стефаново, община Радомир, област Перник
  • КУКЕРСКА ГРУПА
    село Голямо Дряново, община Казанлък, област Стара Загора

XIII. МЕДАЛ НА ФЕДЕРАЦИЯТА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ КАРНАВАЛНИ ГРАДОВЕ. НАГРАДА НА ХЕНРИХ ВАН ДЕР КРООН

  • СУРВАКАРСКА ГРУПА
    село Копаница, община Радомир, област Перник
  • КУКЕРСКА ГРУПА
    гр. Павел баня, община Павел баня, област Стара Загора

XIV. НАГРАДА НА РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПЕРНИК

  • село Долни Раковец, община Радомир, област Перник
    село Дивля, община Земен, област Перник
    село Лесичово, община Лесичово, област Пазарджик

XV. ГРАМОТИ ЗА ОПАЗВАНЕ НА МЕСТНАТА КУЛТУРНА ИДЕНТИЧНОСТ

  • село Беренде, община Земен, област Перник
    село Ракиловци, община Ковачевци, област Перник
    село Калище, община Ковачевци, област Перник

XVI. ГРАМОТА ЗА ВПЕЧАТЛЯВАЩО ПРИСЪСТВИЕ НА МАСКАРАДНИТЕ ИГРИ – ПЕРНИК, 2017

  • село Богданов дол, община Перник, област Перник

Информацията е от: http://www.surva.org/

Боят настана! Злите сили вън от Перник

Comments are closed